Przejdź do treści

Projekt 2023/2024: Podsumowanie projektu „Warzywne Hocki-Klocki”

  • przez
warzywa

Dnia 17 października 2023r. w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem odbyło się podsumowanie projektu „Warzywne Hocki-Klocki”.

Inicjatywa została zrealizowana przez grupę nieformalną „Aktywni razem” pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat”. Inicjatywa miała zachęcić do praktykowania zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach projektu odbyły się warsztaty z papieroplastyki, podczas których powstały przestrzenne warzywa z masy papierowej, przygotowana została choreografia oraz zostały uszyte stroje do teatrzyku nawiązującego do tematyki działań. W dniu podsumowania projektu, który był finalnym wydarzeniem odbyła się prelekcja dietetyka, prezentacja prac powstałych na warsztatach oraz wystawienie przygotowanego teatrzyku.

Ponadto zostały zakupione świeże owoce i warzywa z których został przygotowany zdrowy poczęstunek. Inicjatywa została realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja.”
Koordynator Aneta Jakubowska